Belgelendirme


Uygunluğunuzu tescil edin...

Herhangi bir standarta uygun yönetim sisteminin kurulması ve etkin bir şekilde işletilmesi kuruluşa çok büyük faydalar sağlar. Bu faydaları katlamanın yolu ise; bağımsız, tarafsız ve yetkilendirilmiş bir kuruluş tarafından uygunluğunuzun tescil edilmesi, yani belgelendirmeden geçmektedir.

Belgelendirme, sürekli artan rekabet koşulları karşısında, kuruluşunuza rekabet avantajı ve yeni pazarlara girme fırsatı sunar. Ayrıca belgelendirme, mükemmeliyetinizi göstermenin ve sürekli iyileştirmeyi sağlamanızın en güvenilir yoludur.

Bu, ancak belgelendirme süreçlerinin doğru yönetimi ile mümkündür.Bu nedenle belgelendirme faaliyetleri, dikkatli bir şekilde planlanması ve gerçekleştirilmesi gereken faaliyetlerdir.

Doğru belgelendirme kuruluşunun seçimi ve sürecin doğru yönetilmesi, kurmuş olduğunuz sistemin uluslararası alanda tanınırlığı ve kurum imajınız açısından büyük önem arz etmektedir.

BELGELENDİRME HİZMETLERİMİZ

Belgelendirme Süreçlerinin Yönetimi

Belgelendirme süreçlerinde doğru belgelendirme kuruluşunun seçimi ve belgelendirme sürecinin doğru bir şekilde yönetilmesi, kurmuş olduğunuz sistemin uluslararası alanda tanınırlığı ve kurum imajınız açısından çok büyük önem arz etmekte ve deneyim gerektirmektedir.

Ne yazık ki bir çok kuruluş kendi sektörüne, kurumsal yapısına ve marka imajına uygun belgelendirme kuruluşu seçememekte, bu yüzden gerek kurum içi gerekse marka imajı konusunda belgelendirmenin faydalarını yeterince görememektedirler.

Kum, uluslararası akreditasyonlara sahip yerli/yabancı sertifikasyon iş ortakları ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlara yönelik belgelendirme ihtiyaçlarınızı tek noktadan çözüme ulaştırarak, konuyla ilgili bir çok riski ortadan kaldırmanıza, süreçlerinizi kısaltmanıza ve maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olabilir.

Kurumunuzun belgelendirme süreçlerinin doğru ve etkin bir şekilde yürütülmesinde, Kum'un uzun yıllara dayanan belgelendirme deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

egitim-danismanlik
Biliyor muydunuz?

Kum denetim ekibi; IRCA / RAB-QSA onaylı profesyonel uluslararası belgelendirme baş denetçileridir.
Birçok yerli/yabancı sertifikasyon kuruluşu adına belgelendirme denetimleri gerçekleştirmektedir.

İhtiyaçlarınız için en doğru adrestesiniz. Tüm sorularınızın yanıtları ve en uygun çözümler bir e-posta uzağınızda !