Farkımız nedir?


Danışmanlık hizmetleri konusunda bir çok alternatif kuruluş ve bir çok alternatif danışmanlık programı mevcut. Bu alternatifler arasında doğru seçim yapabilmek oldukça zor.

Seçiminize yardımcı olabilmesi amacıyla herhangi bir yerden alabileceğiniz klasik ve birbirinin aynısı gibi görünen danışmanlık hizmetlerinde karşılaşabileceğiniz riskler, ve bu risklere karşı Kum danışmanlık hizmetlerinin size sunduklarını özetlemeye çalıştık.

Klasik Danışmanlık Hizmetleri

Seri üretim!
Hazır bir doküman seti, şirket adı ve logosu değiştirilerek çok ucuz gibi görünen ücretler karşılığında size verilir ve bunları uygulamanız istenir. Kopyala-yapıştır şeklinde yapılan bu uygulama yarardan çok zarar getirir. Zaten bu "danışmanlık" hizmeti de değildir.
Bu bize uymuyor?
Batı ve uzak doğu kökenli standartlar ve teknikler, Türk kültürü ve iş hayatının nitelikleri dikkate alınmadan kullanılmaya çalışıldığında etkin sonuçlar üretmez. Bunlar firmanızda hiçbir zaman etkili olarak kullanılmayacak ve bir süre sonra çöpe atılacaktır. Boşa giden zaman, motivasyon ve maliyet...
Sadece bilgi yeterli mi?
Konuyla ilgili teorik kitabi bilgilerden oluşan danışmanlık programları sizi sadece bilgilendirir. Fakat uygulama deneyimlerini içermeyen bilgi etkin bir sistem kurulumu sağlamaz.
Ben bunu yapamam!
Karmaşık ve iyi bir planlamaya dayanmayan bir danışmanlık hizmeti sonucu ekibinizin uygulama başarısına yönelik endişeleri artar ve özgüveni azalır.
"Şimdi ne yapacağım?" sendromu
Danışmanlık hizmetinin sonunda ekibinizin kafasında sistemi nasıl sürdürecekleri konusunda birçok belirsizlik ve soru işareti vardır. Sistemi, geliştirmeyi bırakın, sürdürme konusunda bile sıkıntılar yaşarlar.
"Hoca'nın özgeçmişine de bakmıştık oysa..."
Danışmanın bilgisi, tecrübesi, uygulama deneyimleri ve eğitmenlik nitelikleri soru işaretidir. Bilgi ve tecrübe tabii ki çok önemli, ama "danışmanlık" proje yönetimi, sorun çözebilme, koçluk vb. birçok başka özellik te gerektirir. Kötü tarafı, bunları özgeçmişe bakarak değerlendiremezsiniz.
Bu hizmetin yetkili servisi yok mu?
Projeniz tamamlandıktan sonra uygulama aşamasında karşılaşabileceğiniz sorunlarda kendi başınıza kalırsınız. Destek alamazsınız veya ücretli destek alternatiflerine yönlendirilirsiniz.
Proje mi, karmaşa mı?
Projenizle ilgili stratejik bir planlama ve görev bölümü yoktur. Kimin ne yaptığı, projenin ne durumda olduğu, ne zaman biteceği belli değildir. Sürekli gecikmeler, uzatmalar yaşanır.

Kum Danışmanlık Hizmetleri

"Terzi" işi
Tüm danışmanlık projelerimiz tamamen firmanızın yapısına, kaynaklarına, ürünlerine, süreçlerine ve ihtiyaçlarına özgü tasarlanır ve yürütülür. Firmanızda uygulanabilir, sürdürülebilir ve firmanıza fayda sağlayacak sistem kurulumu gerçekleştirilir.
"Türk" işi
Batı ve uzak doğu kökenli standartlar ve teknikler, ülkemiz kültürü ve iş hayatı özellikleri gözetilerek yorumlanır ve firmanızın yapısı da gözetilerek uygulamaya alınır. Böylece hem siz onlara uyarsınız, hem onlar size! Ayrıca uyguluyor"muş" gibi yapmaktan kurtulur, uygularsınız.
Kitaplarda yazmayanlar
Danışmanlık hizmetlerimizde kitaplarda ve internet kaynaklarında kolayca bulunabilecek teorik bilgilerden ziyade, uzun yıllara ve yüzlerce projeye dayanan uygulama deneyimlerini aktarırız.
Motive edici
Ekibinizin bilgilendirilmesi yeterli değildir. Uygulama başarısı için çalışanlarınızın özgüvenini arttırmaya ve motive etmeye odaklanırız.
Sürdürülebilir, geliştirilebilir
En çok üzerinde durduğumuz konulardan biri, kurulan sistemin nasıl sürdürüleceği ve geliştirilebileceği konusu. Danışmanlık projelerimizde sürekliliğin sağlanması ve geliştirilmesi için ekibinizin bilgi ve becerilerini geliştiririz.
Danışman konusunu bize bırakın
Tüm danışmanlarımız oldukça zorlu ve titiz bir sürecin sonucunda seçilmekte ve "Kum Onaylı Danışman" olarak projelerinizde görevlendirilmektedir. Performansları ve kişisel gelişimleri düzenli olarak takip edilmekte ve iyileştirilmektedir. Gerçi, zaten hepsi işinin "piri"dir.
Sınırsız destek
Projemiz bitince birlikteliğimiz bitmez, tam tersi başlar. Artık sizin sorununuz bizim de sorunumuzdur. Uygulama aşamasında karşılaşabileceğiniz sorunlar için sınırsız ve ücretsiz destek alırsınız.
KUM-CPM yazılımı ile online çözümler.
Geliştirdiğimiz CPM yazılımı ile tüm danışmanlık projelerimizi online yönetiyoruz. Karmaşa yok, sistematik ve planlı bir çalışma var.
İhtiyaçlarınız için en doğru adrestesiniz. Tüm sorularınızın yanıtları ve en uygun çözümler bir e-posta uzağınızda !