Neden Biz?


Eğitim konusunda bir çok alternatif kuruluş ve bir çok alternatif eğitim programı mevcut. Bu alternatifler arasında doğru seçim yapabilmek oldukça zor. Seçiminize yardımcı olabilmesi amacıyla herhangi bir yerden alabileceğiniz klasik ve birbirinin aynısı gibi görünen eğitim programlarında karşılaşabileceğiniz riskler, ve bu risklere karşı Kum Eğitim Programlarının size sunduklarını özetlemeye çalıştık.

Klasik Eğitimlerdeki Riskler

Eğitim değil, "Sunum"
Beyaz perde sunumundan ibarettir. Sadece temel teorik bilgileri aktarmayı amaçlar. Etkili ve kalıcı öğrenme için gerekli olan diğer faktörler ve teknikler ihmal edilmiştir. Edinilen temel bilgiler kısa sürede unutulur, etkili bir öğrenme gerçekleşmez.
Seri üretim!
Aynı eğitim sektör ve katılımcı farkı gözetmeden aynı şekilde sunulur. Sektöre has unsurları ve farklılıkları barındırmaz. Aldığınız eğitim sizden önce defalarca "tamamen aynı şekilde" sunulmuştur. Sizi yansıtmaz. Öğrendiklerinizi firmanıza ve sektörünüze adapte etmekte zorluk yaşarsınız.
"Şimdi ne yapacağım?" sendromu
Eğitim sonunda katılımcıların kafasında ne yapacakları, nereden başlayacakları konusunda birçok belirsizlik ve soru işareti vardır. Bir türlü eğitimde öğrendiklerini hayata geçiremezler. Öğrenilen bilgiler günlük hayatta kullanılabilir değildir.
Bu bize uymuyor?
Batı ve uzak doğu kökenli standartlar ve teknikler, Türk kültürü ve iş hayatının nitelikleri dikkate alınmadan kullanılmaya çalışıldığında etkin sonuçlar üretmez.
Sadece bilgi yeterli mi?
Konuyla ilgili teorik kitabi bilgilerden oluşan eğitim programları katılımcıları sadece bilgilendirir. Uygulama deneyimlerini içermeyen bilgi etkin öğrenim sağlamaz.
Ben bunu yapamam!
Yoğun programın ve etkin olmayan eğitimin sonucu katılımcıların uygulama başarısına yönelik endişeleri artar ve özgüveni azalır.
"Konuyu anlamadım, ama iyi eğlendik!"
"Eğlenerek öğrenme" doğru uygulandığında gayet etkili bir tekniktir. Fakat gereksiz, faydasız, süre doldurmaktan başka faydası olmayan oyun ve uygulamalar sizi sadece eğlendirir, hepsi o kadar. Öğrendiklerinizi uygulayabilme becerilerinizi geliştirmez.
"Hoca'nın özgeçmişine de bakmıştık oysa..."
Eğitmenin bilgisi, tecrübesi, uygulama deneyimleri ve eğitmenlik nitelikleri soru işaretidir. Bilgi ve tecrübe tabii ki çok önemli, ama "eğitmenlik" birçok başka özellik te gerektirir. Kötü tarafı, bunları özgeçmişe bakarak değerlendiremezsiniz.
Bu eğitimin yetkili servisi yok mu?
Eğitimden sonra uygulama aşamasında karşılaşabileceğiniz sorunlarda kendi başınıza kalırsınız. Destek alamazsınız veya ücretli destek alternatiflerine yönlendirilirsiniz.
Eğitim dokümanlarını kaybettim, sertifikam yırtıldı!
Sadece eğitim sunumundan ibaret eğitim dokümanı ve kağıt ortamındaki sertifikalar, kısa sürede kaybolur, bozulur, yırtılır. Muhafaza etmekte zorluklar yaşar, tekrar elde edemezsiniz.

Kum Eğitimlerinin Avantajları

Sunum değil, "Eğitim"
Beyaz perde sunumundan ibaret bir eğitimin amaçlarınıza fayda sağlamayacağını biliyoruz. Bu yüzden eğitimlerimizi, edindiğiniz bilgiyi etkili bir şekilde uygulayabilme becerisi kazandıracak şekilde yapılandırıyoruz.
"Terzi" işi
Hiç bir eğitimimiz bir birinin aynısı değil. Katılımcıların sektörü, mevcut bilgi seviyesi gibi birçok faktör gözetilerek her eğitimi özelleştiriyoruz. Böylece katılımcıların ihtiyaç ve beklentilerine en uygun hale getiriyor, verimi en yüksek düzeye çıkarıyoruz.
Hemen uygulanabilir
En çok üzerinde durduğumuz konulardan biri, edinilen bilgilerin uygulamaya nasıl aktarılabileceği konusu. Katılımcılara sunulan yol haritaları, tavsiyeler ve püf noktaları sayesinde, edinilen bilgi ve beceriler hemen uygulamaya aktarılabilir.
"Türk" işi
Batı ve uzak doğu kökenli standartlar ve teknikler, ülkemiz kültürü ve iş hayatı özellikleri gözetilerek yorumlanır ve katılımcılara aktarılır.
Kitaplarda yazmayanlar
Kitaplarda ve internet kaynaklarında kolayca bulunabilecek teorik bilgilerden ziyade, uzun yıllara ve yüzlerce projeye dayanan uygulama deneyimlerini paylaşırız.
Motive edici
Katılımcıların bilgilendirilmesi yeterli değildir. Uygulama başarısı için katılımcıların özgüvenini arttırmaya ve motive etmeye odaklanırız.
Oyun değil, simülasyon
Eğitimlerimizdeki uygulamalar, oyun olsun diye değil, gerçek hayatta karşılaşacağınız durumlar gözetilerek stratejik olarak planlanır ve uygulanır. Sadece uygulamalarımız değil, eğitimlerimizin bütünü eğlencelidir zaten.
Eğitmen konusunu bize bırakın
Tüm eğitmenlerimiz oldukça zorlu ve titiz bir sürecin sonucunda seçilmekte ve "Kum Onaylı Eğitmen" olarak eğitimlerinizde görevlendirilmektedir. Performansları ve kişisel gelişimleri düzenli olarak takip edilmekte ve iyileştirilmektedir.
Sınırsız destek.
Eğitim bitince birlikteliğimiz bitmez, tam tersi başlar. Artık sizin sorununuz bizim de sorunumuzdur. Uygulama aşamasında karşılaşabileceğiniz sorunlar için sınırsız ve ücretsiz destek alırsınız.
KUM-CPM yazılımı ile online çözümler.
Geliştirdiğimiz CPM yazılımı ile eğitim dokümanlarına ve diğer kaynaklara sınırsız online erişim sağlayabilirsiniz. Eğitim sertifikalarınız dahil! Hiçbiri kaybolmaz, bozulmaz, yırtılmaz.
Eğitim Türleri hakkında bilgi alın
İhtiyaçlarınız için en doğru adrestesiniz. Tüm sorularınızın yanıtları ve en uygun çözümler bir e-posta uzağınızda !