Sosyal Sorumluluk Yönetimi (ISO 26000&SA8000)


ISO 26000 & SA 8000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Kurulum Danışmanlığı

Daha önce ISO 26000 & SA 8000 standardı veya Sosyal Sorumluluk yönetimi konusunda hiç bir sistem çalışmanız olmadı ise, sıfırdan belgelendirmeye kadar tam bir sistem kurulumu için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Danışmanlık desteği ile hem ilgili standart ve mevzuat şartlarına uygun, hem de kuruluşunuzu yansıtacak ve fayda sağlayacak bir Sosyal Sorumluluk yönetim sistemine sahip olabilirsiniz.

ISO 26000 & SA 8000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Mevcut Durum Analizi

Daha önce çeşitli ihtiyaçlarınızdan dolayı Sosyal Sorumluluk konusunda kuruluşunuzda bazı çalışmalar yapmış olabilirsiniz. Veya halihazırda başka bir yönetim sistemine sahip olabilirsiniz. Bu durumda mevcut durumunuz ISO 26000 & SA 8000 standardı şartlarının bir kısmını tamamen/kısmen karşılıyor olabilir.

Mevcut durumunuzda ISO 26000 & SA 8000 standardının hangi şartlarının, ne derecede karşılandığını, standarda tam olarak uyum için hangi eksikleri gidermeniz gerektiğini detaylı olarak analiz ederek size raporlayabiliriz.

Özellikle sistem kurulumu konusunda tecrübeli ve tam bir danışmanlık desteğine ihtiyaç duymayan kuruluşlar için ideal çözüm!

ISO 26000 & SA 8000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 26000 & SA 8000'e uygun bir Sosyal Sorumluluk yönetim sistemine sahipsiniz ve bunu belgelendirmek istiyorsunuz. Veya mevcut belgelendirme firmanızdan herhangi bir nedenle memnun değilsiniz ve değiştirmek istiyorsunuz.

Doğru belgelendirme kuruluşunun seçimi ve belgelendirme sürecinin doğru bir şekilde yönetilmesi, kurmuş olduğunuz sistemin uluslararası alanda tanınırlığı ve kurum imajınız açısından çok büyük önem arz etmekte ve deneyim gerektirmektedir.

Ne yazık ki bir çok kuruluş kendi sektörüne, kurumsal yapısına ve marka imajına uygun belgelendirme kuruluşu seçememekte, bu yüzden gerek kurum içi gerekse marka imajı konusunda belgelendirmenin faydalarını yeterince görememektedirler.

Kurumunuzun belgelendirme süreçlerinin doğru ve etkin bir şekilde yürütülmesinde, Kum'un uzun yıllara dayanan belgelendirme deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Danışmanlık projelerimiz; Deming Cycle (PDCA) ve Project Management Life Cycle (PMLC) ilkelerinin yaklaşık 30 yıllık deneyimle harmanlanması sonucu geliştirdiğimiz ve KUM-CPM Yazılımımız ile desteklediğimiz KUM PROJE YÖNETİM METODOLOJİSİ çerçevesinde planlanmakta ve yönetilmektedir.

Proje Yönetim metodolojimiz hakkında bilgi edinin.

Tipik bir danışmanlık projesini nasıl yürütürüz?

YAKIN PLAN

Sürdürülebilirliğin Üç Temel Boyutu

Günümüzde sürdürülebilirlik kavramı, dünya genelinde bireylerin ve kurumların gündeminde önemli bir yer tutmaktadır. Sürdürülebilirlik, doğal kaynakların etkili bir...

Kurumsal Sürdürülebilirlik Stratejisi Geliştirme

Sürdürülebilirlik stratejisi geliştirme, bir organizasyonun çevresel, sosyal ve ekonomik etkilerini en aza indirgemek ve uzun vadeli başarı için sürdürülebilir iş...

Sürdürülebilirliğin Önemi: Geleceğimizi ve Gezegenimizi Koruma

Günümüz dünyasında sürdürülebilirlik kavramı, hem bireyler hem de işletmeler için giderek artan bir öneme sahiptir. Doğal kaynakların tükenme riski, çevresel...

Sürdürülebilirlik raporlaması standartlarına bir bakış

Sürdürülebilirlik raporlaması için kullanılan standartlar, şirketlerin ve diğer organizasyonların sürdürülebilirlik performanslarını ölçmek, raporlamak ve bu bilgileri...

ISO 26000 Standardının Temel İlkeleri

ISO 26000 standardı, sosyal sorumluluk alanında işletmelere rehberlik eden yedi temel prensibe dayanır. Bu prensipler, işletmelerin sosyal sorumluluklarını etkin bir...

Sürdürülebilirlikte paydaşlarla işbirliğinin önemi

Sürdürülebilirlikte paydaşların önemi oldukça büyüktür çünkü sürdürülebilirlik, bir organizasyonun veya topluluğun çevresel, sosyal ve ekonomik etkilerini dengelemeyi ve...

Sormak istediklerim var

Sosyal Sorumluluk Yönetimi (ISO 26000&SA8000) ile ilgili herhangi bir sorunuz mu var? Bize iletin, yetkililerimiz cevaplasın.

Sormak istediklerim var

Danışmanlık Teklifi

Sosyal Sorumluluk Yönetimi (ISO 26000&SA8000) hizmeti için teklif almak istiyoruz.

Danışmanlık Teklifi al
FARKIMIZ NEDİR?

Danışmanlık hizmetleri konusunda bir çok alternatif kuruluş ve bir çok alternatif danışmanlık programı mevcut. Bu alternatifler arasında doğru seçim yapabilmek oldukça zor.

Seçiminize yardımcı olabilmesi amacıyla herhangi bir yerden alabileceğiniz klasik ve birbirinin aynısı gibi görünen danışmanlık hizmetlerinde karşılaşabileceğiniz riskler, ve bu risklere karşı Kum danışmanlık hizmetlerinin size sunduklarını özetlemeye çalıştık.

Farkımız nedir?