İş Sürekliliği Yönetimi Danışmanlığı (ISO 22301)


ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Kurulum Danışmanlığı

Daha önce ISO 22301 standardı veya İş Sürekliliği yönetimi konusunda hiç bir sistem çalışmanız olmadı ise, sıfırdan belgelendirmeye kadar tam bir sistem kurulumu için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Danışmanlık desteği ile hem ilgili standart ve mevzuat şartlarına uygun, hem de kuruluşunuzu yansıtacak ve fayda sağlayacak bir İş Sürekliliği yönetim sistemine sahip olabilirsiniz.

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Mevcut Durum Analizi

Daha önce çeşitli ihtiyaçlarınızdan dolayı İş Sürekliliği konusunda kuruluşunuzda bazı çalışmalar yapmış olabilirsiniz. Veya halihazırda başka bir yönetim sistemine sahip olabilirsiniz. Bu durumda mevcut durumunuz ISO 22301 standardı şartlarının bir kısmını tamamen/kısmen karşılıyor olabilir.

Mevcut durumunuzda ISO 22301 standardının hangi şartlarının, ne derecede karşılandığını, standarda tam olarak uyum için hangi eksikleri gidermeniz gerektiğini detaylı olarak analiz ederek size raporlayabiliriz.

Özellikle sistem kurulumu konusunda tecrübeli ve tam bir danışmanlık desteğine ihtiyaç duymayan kuruluşlar için ideal çözüm!

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi İş Etki Analizi ve Risk Yönetimi

ISO 22301 standardının ve etkin bir İş Sürekliliği yönetim sisteminin en önemli süreçlerinden biri şüphesiz risk yönetimi. Etkin bir risk yönetimi olmadan, etkin bir sistemden söz etmek mümkün değil.

İş Sürekliliği Risklerinizin yönetimi için gerekli süreçlerin tanımlanması, prosedürlerin oluşturulması ve risk analizlerinin uzman desteği ile gerçekleştirilmesi konusunda size destek olabiliriz.

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 22301'e uygun bir İş Sürekliliği yönetim sistemine sahipsiniz ve bunu belgelendirmek istiyorsunuz. Veya mevcut belgelendirme firmanızdan herhangi bir nedenle memnun değilsiniz ve değiştirmek istiyorsunuz.

Doğru belgelendirme kuruluşunun seçimi ve belgelendirme sürecinin doğru bir şekilde yönetilmesi, kurmuş olduğunuz sistemin uluslararası alanda tanınırlığı ve kurum imajınız açısından çok büyük önem arz etmekte ve deneyim gerektirmektedir.

Ne yazık ki bir çok kuruluş kendi sektörüne, kurumsal yapısına ve marka imajına uygun belgelendirme kuruluşu seçememekte, bu yüzden gerek kurum içi gerekse marka imajı konusunda belgelendirmenin faydalarını yeterince görememektedirler.

Kurumunuzun belgelendirme süreçlerinin doğru ve etkin bir şekilde yürütülmesinde, Kum'un uzun yıllara dayanan belgelendirme deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Danışmanlık projelerimiz; Deming Cycle (PDCA) ve Project Management Life Cycle (PMLC) ilkelerinin yaklaşık 30 yıllık deneyimle harmanlanması sonucu geliştirdiğimiz ve KUM-CPM Yazılımımız ile desteklediğimiz KUM PROJE YÖNETİM METODOLOJİSİ çerçevesinde planlanmakta ve yönetilmektedir.

Proje Yönetim metodolojimiz hakkında bilgi edinin.

Tipik bir danışmanlık projesini nasıl yürütürüz?

Sormak istediklerim var

İş Sürekliliği Yönetimi Danışmanlığı (ISO 22301) ile ilgili herhangi bir sorunuz mu var? Bize iletin, yetkililerimiz cevaplasın.

Sormak istediklerim var

Danışmanlık Teklifi

İş Sürekliliği Yönetimi Danışmanlığı (ISO 22301) hizmeti için teklif almak istiyoruz.

Danışmanlık Teklifi al

Danışmanlık Hizmetleri

 • Bilgi Güvenliği Yönetimi Danışmanlığı (ISO 27001)
 • Çevre Yönetimi Danışmanlığı (ISO 14001)
 • Enerji Yönetimi Danışmanlığı (ISO 50001)
 • İş Sürekliliği Yönetimi Danışmanlığı (ISO 22301)
 • İş Sağlığı Güvenliği Yönetimi Danışmanlığı (ISO 45001)
 • Kalite Yönetimi Danışmanlığı (ISO 9001)
 • Laboratuvar Yönetimi Danışmanlığı (ISO 17025)
 • Müşteri Şikayetleri Yönetimi Danışmanlığı (ISO 10002)
 • Sosyal Sorumluluk Yönetimi (ISO 26000&SA8000)
 • Tedarik Zinciri Yönetimi Danışmanlığı (ISO 28000)
 • Uygunluk Yönetimi Danışmanlığı (ISO 37301)
 • Varlık Yönetimi Danışmanlığı (ISO 55001)
 • Rüşvetle Mücadele Yönetimi Danışmanlığı (ISO 37001)
 • FARKIMIZ NEDİR?

  Danışmanlık hizmetleri konusunda bir çok alternatif kuruluş ve bir çok alternatif danışmanlık programı mevcut. Bu alternatifler arasında doğru seçim yapabilmek oldukça zor.

  Seçiminize yardımcı olabilmesi amacıyla herhangi bir yerden alabileceğiniz klasik ve birbirinin aynısı gibi görünen danışmanlık hizmetlerinde karşılaşabileceğiniz riskler, ve bu risklere karşı Kum danışmanlık hizmetlerinin size sunduklarını özetlemeye çalıştık.

  Farkımız nedir?